Pēdējos 12 mēnešos pacientu skaits ar sirds un asinsvadu slimībām Latvijā pieaudzis par 9%, kas atspoguļojas arī pieprasījumā pēc antiaritmiskajiem medikamentiem, atsevišķiem produktiem veidojot pieaugumu pat par 10%, liecina farmācijas uzņēmuma AS “Olainfarm” dati.

“Sirds un asinsvadu veselība ir pamats labai dzīves kvalitātei. Diemžēl dati rāda, ka ar sirds un asinsvadu slimībām saskaras arvien vairāk cilvēku, tostarp gados jauni. Slimības var gan pārmantot no paaudzes paaudzē,  gan iegūt dzīves laikā neveselīgu dzīvesveida paradumu un stresa rezultātā. Pēdējo gadu notikumi – Covid-19 radītā pandēmija, karš un strauji pieaugošā dzīves dārdzība – ir nelabvēlīgi ietekmējuši iedzīvotāju veselību visā pasaulē. Kā zināms, sirds un asinsvadu slimības ir izplatītākais nāves cēlonis pasaulē, tāpēc aicinu ikvienu parūpēties par sevi, sekot līdzi pašsajūtai un simptomu gadījumā vērsties pie sava ģimenes ārsta,” stāsta AS “Olainfarm” valdes priekšsēdētājs Juris Bundulis.

Katru gadu 17,9 miljoni cilvēku visā pasaulē mirst no sirds un asinsvadu slimībām, un tas ir izplatītākais nāves cēlonis jeb aptuveni 32% no visiem gadījumiem, liecina Pasaules Veselības organizācijas dati.* Arī Latvijā sirds un asinsvadu slimības ir biežākais nāves – diemžēl arī pāragras – cēlonis, kura dēļ ik gadu Latvija zaudē ap 15 000 cilvēku, un šim skaitam ir tendence palielināties (Slimību profilakses un kontroles centra statistika).**

Lielāko daļu sirds un asinsvadu slimību var novērst, izskaužot tādus riskantus paradumus kā smēķēšana, neveselīgs uzturs un aptaukošanās, fizisko aktivitāšu trūkums un pārmērīga alkohola lietošana. Tomēr ir svarīgi arī pēc iespējas agrāk atklāt sirds un asinsvadu slimības, lai varētu sākt to savlaicīgu ārstēšanu. Statistikas augšupejošo tendenci apliecina arī AS “Olainfarm” pieredze – pieprasījums pēc medikamentiem sirds slimību ārstēšanai un sirdsdarbības uzlabošanai ar katru gadu aug.

Sirds un asinsvadu veselība ir viena no AS “Olainfarm” no galvenajām terapeitiskajām jomām, kurā uzņēmums ražo ārstu un pacientu novērtētus medikamentus aritmijas ārstēšanai un sirds metabolās funkcijas uzlabošanai.

Avoti:

* https://www.who.int/health-topics/cardiovascular-diseases#tab=tab_1

** https://statistika.spkc.gov.lv/pxweb/lv/Health/Health__Mirstiba/MOR10_Iedzivotaju_naves_celoni_menesi.px/