Jau divpadsmito gadu farmācijas uzņēmums AS “Olainfarm” piešķir stipendijas Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Farmācijas fakultātes spožākajiem studentiem, lai veicinātu izcilību Latvijas farmācijas nozarē. Līdz šī mācību gada beigām stipendiju 1400 eiro apmērā un prakses vietas “Olainfarm” saņems trīs 4. un 5. kursa farmācijas studenti no Latgales.

“Inovācijas iet roku rokā ar ieguldījumu jaunajos talantos, vienlaikus ir svarīgi investēt studentu sagatavošanā, lai risinātu farmācijas nozares speciālistu trūkumu. Tāpēc mēs aktīvi sadarbojamies ar Latvijas augstskolām farmācijas un ķīmijas studiju programmās. Viens no mūsu ilggadējiem partneriem ir Rīgas Stradiņa universitāte, ar ko nākotnē plānojam sadarboties vēl plašāk  – turpināsim atbalstīt izcilākos farmācijas studentus, kā arī īstenosim kopīgus projektus zinātniskajā jomā, kas palīdzēs stiprināt saikni starp izglītību, zinātni un farmācijas industriju,” stāsta AS “Olainfarm” valdes priekšsēdētājs Juris Bundulis.

Viens no stipendijas ieguvējiem ir rēzeknietis, RSU Farmācijas fakultātes 5. kursa students Austris Mazurs, kas interesējas par ķīmiju, bioloģiju, farmakoloģiju un toksikoloģiju. Līdztekus studijām jaunietis strādā RSU Farmācijas ķīmijas katedrā par vecāko laborantu, pirms tam ieguvis farmaceita palīga pieredzi aptiekā.

Stipendiātu vidū ir arī divas daugavpilietes – 4. kursa studente Ennata Viļuma un Iveta Rudka no 5. kursa. Ennata vēlas saistīt savu nākotni ar zāļu izstrādi un jau šobrīd aktīvi iesaistās dažādās ar farmāciju saistītās jomās, lai saprastu, kurš medikamentu izstrādes posms viņu saista visvairāk. Līdztekus studijām Ennata ir praktikante Organiskās Sintēzes institūta Farmakoloģijas laboratorijā, bet brīvajā laikā apgūst turku valodu, kuras loģiskums un strukturētība Ennatu īpaši sajūsmina.  Savukārt Iveta skaidri zina, ka ražošanas farmācija ir viņas joma un saredz plašas perspektīvas , lai tajā veiksmīgi realizētu savu karjeru Latvijā. Ārpus darba un studijām Iveta brīvajā laikā lasa un nodarbojas ar sportu.

Pēc svinīgās stipendiju līgumu parakstīšanas studentiem bija iespēja kopā ar AS “Olainfarm” Zinātnes un pētniecības centra direktoru Ēriku Ivanovski un Pētniecības un attīstības departamenta vadītāju Igoru Pisarevu doties ekskursijā pa “Olainfarm” ražotni un laboratorijām, lai iepazītos ar medikamentu ražošanas procesu un uzzinātu par uzņēmuma nākotnes plāniem un mērķi kļūt par TOP 10 farmācijas uzņēmumu Centrāleiropā un Austrumeiropā, kura sasniegšanā izcilo studentu līdzdalība būs neatsverama.

“Paldies “Olainfarm” par iespēju ieraudzīt mūsu studentus un studentiem par iespēju sevi parādīt “Olainfarm”. Priecājos, ka mums ir tāds uzņēmums, un ceru, ka izdosies vēl plašāk sadarboties,” pauda Prof. Dace Bandere, RSU Farmācijas fakultātes dekāne.

Stipendijas ieguvējus noteica īpaša komisija RSU vadības, RSU Absolventu asociācijas pārstāvju un “Olainfarm” speciālistu sastāvā, vērtējot jauniešu sekmes, intereses un nākotnes ambīcijas. RSU Farmācijas fakultātes studentiem stipendijas “Olainfarm” piešķir kopš 2011. gada. Studējošo stipendijas mērķis ir finansiāli atbalstīt talantīgākos studentus, kā arī dot iespēju iepazīties ar karjeras iespējām nozarē un uzņēmumā jau studiju laikā. AS “Olainfarm” piešķir trīs stipendijas RSU Farmācijas fakultātes pēdējo gadu studentiem, kā arī piedāvā prakses iespējas. Stipendijas apmērs ir 200 eiro mēnesī, ko izvēlētie stipendiāti saņem vienu studiju gadu.