Ar mērķi veicināt kompetenču izglītību un nodrošināt skolotājiem nepieciešamo atbalstu un zināšanas arī no uzņēmēju puses, šā gada 25.oktobrī AS “Olainfarm” norisināsies pirmais dabaszinātņu pedagogiem veltītais pasākums “Starp mums ir ķīmija!”. Tajā pedagogiem būs iespēja ne vien uzzināt aktuālo par tendencēm ķīmijā un darbu ar jauniešiem, bet arī iepazīties ar medikamentu ražošanas procesu un uzņēmuma laboratorijām.

Statistika liecina, ka jauniešu interese par dabaszinātņu priekšmetu padziļinātu apguvi un centralizēto eksāmenu kārtošanu šajos priekšmetos saglabājas stabili zema. Piemēram, tikai nepilni 14% no visiem vidusskolu un speciālo skolu beidzējiem izvēlējās kārtot centralizēto eksāmenu ķīmijā. No tiem tikai 18% kopvērtējumā ieguva 70 un vairāk procentu. Savukārt katrs trešais eksāmena kārtotājs ieguva 40 un mazāk procentus, liecina Valsts izglītības un satura centra publiskotā statistika par 2022./2023. mācību gadu.

Apzinoties un novērtējot skolotāju lielo nozīmi izglītības procesā un kvalitātē, šogad nodibinājām jaunu stipendiju programmu topošajiem ķīmijas skolotājiem. Taču vēlamies arī visiem pārējiem dabaszinātņu skolotājiem sniegt iespēju ielūkoties ķīmijas aizraujošajā pasaulē no uzņēmuma puses. Mums ir svarīgi, lai skolotāji savā darbā justos novērtēti, viņiem būtu nepieciešamais atbalsts un arī iedvesma. Tad to jutīs arī skolēni, veidosies savstarpējā pozitīvā ķīmija un redzēsim arī lielāku interesi no jauniešiem savu profesionālu ceļu saistīt ar ķīmiju, fiziku, bioloģiju vai matemātiku,” norāda AS “Olainfarm” valdes priekšsēdētājs Juris Bundulis.

Pasākumā “Starp mums ir ķīmija!”, kas notiks 25.oktobrī no plkst.11 līdz plkst.15 AS “Olainfarm”, skolotājus sagaida aizraujošs stāsts no viena no Latvijas vadošajiem ķīmiķiem un zinātniekiem Kristapa Jaudzema par aktuālo ķīmijas pasaulē. Savukārt kopā ar bērnu un jauniešu psihoterapeiti Inesi Elsiņu pedagogi būs aicināti ielūkoties jauniešu domāšanas un uztveres aizkulisēs, kas viņiem varētu palīdzēt ikdienas darbā ar skolēniem. Klātesot izglītības un zinātnes ministrei Andai Čakšai, tiks pasniegtas arī AS “Olainfarm” stipendijas 3000 eiro apmērā diviem topošajiem ķīmijas skolotājiem.

Noslēgumā pedagogiem būs arī unikāla iespēja ielūkoties un iepazīt medikamentu ražošanas praktisko pusi AS “Olainfarm” ražotnē un laboratorijās.

Dabaszinību skolotāji aicināti pieteikties pasākumam “Starp mums ir ķīmija!” līdz šā gada 23.oktobrim, aizpildot pieteikuma anketu https://ej.uz/Olainfarm_skolotaji.  Skolotājiem pasākuma norises dienā tiks nodrošināts bezmaksas autobuss nokļūšanai no Rīgas centra uz Olaini un atpakaļ.