AS “Olainfarm” grupas uzņēmuma – ambulatoro medicīnas pakalpojumu sniedzēja SIA “OlainMed” apgrozījums pērn salīdzinājumā ar 2021. gadu audzis par 15%, pirmo reizi uzņēmuma pastāvēšanas laikā pārsniedzot vienu miljonu eiro. Pēdējo piecu gadu laikā kopš pievienošanās AS “Olainfarm” grupai un tās veiktajām investīcijām uzņēmumā pusotra miljona eiro apmērā “OlainMed” apgrozījums stabili audzis katru gadu un 2022. gadu ļāvis noslēgt ar peļņu.

AS “Olainfarm” investīcijas ļāvušas būtiski uzlabot pacientiem pieejamos “OlainMed” pakalpojumus. Ievērojami līdzekļi ieguldīti ēkas modernizācijā, rekonstrukcijā un kabinetu pārplānošanā, jaunu funkciju, piemēram, zīdaiņu rehabilitācijas un oftalmoloģijas kabinetu, kā arī jauna reģistratūras bloka izveidē, zvanu centrāles efektivizēšanā, pirmo e-risinājumu ieviešanā un ārstu darba vietu modernizēšanā.

Tas ļāvis paplašināt pakalpojumu un diagnostikas iespēju klāstu, kā arī piedāvāt pacientiem visus pakalpojumus vienuviet, t. sk. modernizēto dienas stacionāru un zobārstniecības bloku, kas iepriekš atradās citā ēkā. Tāpat kopš pievienošanās “Olainfarm” grupai “OlainMed” speciālistu un medicīnas personāla skaits ir gandrīz divkāršojies.

“Mēs ļoti lepojamies ar savu komandu. Speciālisti, kuri pie mums strādā, šeit paliek ilgstoši – 15 gadu un vairāk, veidojot saliedētu komandu un labu sadarbību starp ārstiem, kas ir svarīgi arī pacientiem. Kad cilvēkiem ir medicīniska rakstura problēmas, ir ērti tās risināt vienuviet. “OlainMed” ir plaša spektra ambulatora iestāde, ļoti ērta ģimenēm, jo visi speciālisti strādā arī ar bērniem. Augstu novērtējam sadarbību arī ar speciālistiem no Ukrainas. Šobrīd pie mums strādā lieliska endokrinoloģe, kas ir liels ieguvums jebkurai reģionālai medicīnas iestādei, jo šādu speciālistu trūkst,” stāsta “OlainMed” valdes priekšsēdētāja Darja Cvetkova.

Viņa atzīst, ka šobrīd ļoti pieprasīti ir pulmonologa un rehabilitācijas pakalpojumi, kas nereti saistīts ar sūdzībām par elpas trūkumu un pastiprinātu nogurumu pēc Covid-19 pārslimošanas. Turklāt jāņem vērā, ka pandēmijas laika blaknes bija mazkustīgs dzīvesveids. Pacientu ar dažādām Covid-19 sekām pagājušajā gadā ir kļuvis apmēram par trešo daļu vairāk.

2023. gadā – savā 30. pastāvēšanas gadā – “OlainMed” plāno attīstīt telemedicīnu, modernizējot kabinetus, sistēmas un iegādājoties programmatūras licences, AS “Olainfarm” grupai uzņēmumā šogad investējot vairāk nekā 150 000 eiro. Ārstu darbavietu digitalizācija ļaus apkalpot vairāk pacientu, tajā skaitā konsultēt arī attālinātus pacientus. Telemedicīnas pakalpojuma pilotprojektu “OlainMed” īstenoja jau Covid-19 pandēmijas laikā. Lai ierobežojumu apstākļos nodrošinātu rehabilitācijas pakalpojumu pieejamību, “OlainMed” speciālisti vieni no pirmajiem Latvijā attālināti sāka sniegt ārstnieciskās vingrošanas pakalpojumu. “Pirmā konsultācija notiek klātienē, jo speciālistam ir jāizvērtē un jāapskata pacients. Pēc tam atbilstoši mūsu izstrādātai metodoloģijai var sniegt pakalpojumus arī attālināti, uz kontroli nākot klātienē ne biežāk kā reiz mēnesī,” par jauno telemedicīnas pakalpojumu stāsta “OlainMed” valdes priekšsēdētāja.

“Esam ļoti gandarīti par “OlainMed” sasniegtajiem rezultātiem, pēdējo gadu laikā kļūstot par pieprasītu ambulatoro pakalpojumu sniedzēju Zemgales reģionā. Skaidri redzam ieguvumus, ko sniedz iekļaušanās “Olainfarm” grupā – no investīcijām attīstībā līdz grupas uzņēmumu sadarbībai, kas ļauj labāk palīdzēt pacientiem. Piemēram, “OlainMed” sadarbība ar mūsu grupas uzņēmumu “DiaMed”, kas nodrošina augstas klases diagnostiku, ļauj pacientiem ātrāk iegūt nosūtījumu uz magnētisko rezonansi vai citu diagnostiku un izmeklēšanas rezultātus, lai ātrāk nozīmētu ārstēšanu,” stāsta AS “Olainfarm” valdes priekšsēdētājs Juris Bundulis.

Kopumā ik gadu “OlainMed” sniedz pakalpojumus 20 000 pacientu Olaines novadā, bet ģeogrāfiski ērto atrašanās vietu un augsti kvalificēto speciālistu pieejamību novērtē arī Mārupes novada iedzīvotāji un Rīgā strādājošie Jelgavas novada iedzīvotāji. 2022. gadā “OlainMed” pacientu skaits, salīdzinot ar 2021. gadu, audzis par vairāk nekā 5%.

 

Par “OlainMed”

SIA “OlainMed” sniedz plaša spektra ambulatoros medicīnas pakalpojumus, t. sk. sirds funkcionālās diagnostikas izmeklējumus, USG, rentgenogrāfiju, zobārstniecības, rehabilitācijas un fizikālās medicīnas pakalpojumus, kā arī ārstu-speciālistu konsultācijas. Uzņēmums nodarbina 54 cilvēkus. Tā auditētais apgrozījums 2021. gadā bija 908 835 eiro. 2017. gada jūnija beigās par Olaines pašvaldības kapitālsabiedrības SIA “Olaines veselības centrs” īpašnieci kļuva AS “Olainfarm” uzņēmumu grupa.