Latvijas veselības nozares nozīmīgākais notikums “Gada balva medicīnā” 2023. gada 30. martā notika jau 13. reizi. AS “Olainfarm” šo pasākumu atbalsta kopš tā pirmsākumiem, piešķirot arī savu īpašo balvu kādam mediķim par darbu visai sabiedrībai svarīgā veselības aprūpes jomā. Šogad “Olainfarm” īpašo balvu saņēma psihiatrs, RPNC AC “Pārdaugava” vadītājs Dr. Elmārs Tērauds.

Ar stresu saistītu traucējumu izplatība pasaulē un Latvijā pieaug: to ietekmē gan ekonomiskā krīze, gan ieilgusī Covid-19 pandēmija un karš Ukrainā, kā arī dažādas lielākas un mazākas personiskas krīzes. Tādi sadzīviski notikumi kā atlaišana no darba, konflikti ģimenē, šķiršanās, problēmas ar likumu, materiāls zaudējums, uzņēmuma bankrots, nespēja iedzīvoties jaunā vidē, veselības problēmas u. c. var izraisīt adaptācijas traucējumus, izdegšanas sindromu un citas problēmas.

“Olainfarm” misija ir uzlabot sabiedrības dzīvi, tāpēc jau vairākus gadus uzņēmums īpaši izceļ sabiedrības mentālās veselības nozīmi, to akcentējot gan atsevišķās kampaņās un pērn rudenī aizvadītajā mediķu konferencē, kas bija veltīta uzņēmuma 50 gadu jubilejai, gan digitālajā platformā “OpenOlainfarm”, kas piedāvā iespēju ārstiem un farmaceitiem attālināti apmeklēt lekcijas dažādās medicīnas nozarēs tālākizglītības un sertifikācijas veicināšanai.

“Veselība ir pilnīga fiziska, garīga un sociāla labklājība, nevis tikai stāvoklis bez slimības vai fiziskiem trūkumiem, un psihiskā veselība ir neaizstājams labklājības komponents. Tas nozīmē, ka indivīds spēj īstenot savu potenciālu, tikt galā ar ikdienas stresu, pielāgoties apstākļiem un produktīvi strādāt. Rūpes par to jāuzņemas mums visiem kopā – gan veicinot pašiem savu emocionālo labklājību, gan atbalstot bērnus un laikus pamanot līdzcilvēku problēmas. Pēdējie gadi medicīnai visā pasaulē ir bijuši sarežģīti, meklējot līdzsvaru starp sabiedrības vēlmēm un vajadzībām un nemitīgi pielāgojoties strauji mainīgiem apstākļiem. Mērķus sasniegt ir vieglāk, ja ceļā satiec uzticamus partnerus. Tāpēc šogad esam nolēmuši mūsu īpašo balvu piešķirt psihiatram Elmāram Tēraudam, kurš ir spilgts Latvijas medicīnas pārstāvis un sniedz neatsveramu ieguldījumu sabiedrības labklājībā, veicinot pielāgošanos jaunajai realitātei un palīdzot mazināt stresu,” saka AS “Olainfarm” padomes priekšsēdētājs Jānis Buks.

Īpašu balvu “Olainfarm” piešķīra arī ārstam, kas kļuvis par sabiedrības balsojuma uzvarētāju kategorijā “Gada ģimenes ārsts 2022”.

“Gada balvas medicīnā” svinīgo apbalvošanas ceremoniju varēs vērot 1. aprīlī plkst. 22.00 kanālā ReTV.