Sabiedrības balsojumā 2022. gada ģimenes ārstes titulu un īpašo balvu no AS “Olainfarm” šogad Latvijas veselības nozares nozīmīgākajā notikumā “Gada balva medicīnā” saņēma ģimenes ārste no Ogres – Dace Roska. Viņa atzīst, ka darba grūtumā ir ļoti daudz gandarījuma.

“Mans vislielākais paldies un vislabākie vārdi ir dakterei Anitai Selezņevai, pie kuras biju rezidentūrā un kura bija skolotāja ar lielo burtu un otra mamma vienlaicīgi. Cik es sevi atceros, visas lelles tikušas ārstētas – kādreiz tās bija penicilīna pudelītes. Visi bērni, kas ir slimojuši, atceras, ka penicilīnu špricēja četrreiz dienā un pudelītes krājās daudz, un lelles tās visas saņēma. Vienmēr esmu zinājusi, ka gribu būt daktere. Cenšos pacientiem vienmēr pajautāt arī ārpus viņa saslimšanām kaut ko.  Ja man ir stāstīts par kaķīti, tad es arī nākamreiz pajautāšu, kā kaķītim klājas. Dažreiz mēs zinām noslēpumus. Atnāk jaunas meitenes un par grūtniecību vispirms pastāsta ģimenes ārstam, nevis mammai, un jautā, ko darīt ar grūtniecību. Darba grūtumā ir ļoti daudz gandarījuma.”

“Gada balva medicīnā” kopā ar AS “Olainfarm” atbalstu notika jau 13. reizi.

“Pēdējos gados veselības aprūpes sistēma piedzīvojusi lielus izaicinājumu un daudzus no tiem uz saviem pleciem iznesuši tieši ģimenes ārsti. Pie ģimenes ārsta dodamies vispirms veselības sūdzību gadījumā, tās mums katram ir gadiem ilgas un nozīmīgas attiecības. Aicinu ik dienu novērtēt ģimenes ārstu darbu, pateikt paldies,” uzsverot ģimenes ārstu nozīmi Latvijas veselības aprūpes sistēmā un sveicot 2022. gada iedzīvotāju mīlētāko ģimenes ārsti, teica Andris Jegorovs, AS “Olainfarm” valdes loceklis.

Par D. Rosku pacienti teikuši, ka viņa dara 100 reizes vairāk, nekā formāli vajadzētu, upurējot sevi. Ārsts ar lielu un plašu sirdi. Vairāk par D. Rosku var uzzināt video: https://www.youtube.com/watch?v=TiMT7mQ6ies