Šodien AS “Olainfarm” teritorijā notika vērienīgas pilna apjoma mācības, lai pārbaudītu konsultācijās ar ārvalstu ekspertiem izveidoto ārkārtas situāciju vadības sistēmu un sadarbību ar valsts operatīvajiem dienestiem.

“Pirmo reizi Olainfarm vēsturē noritēja tik apjomīgas ārkārtējās situācijas mācības, kuru laikā simulējām vairākus potenciālos scenārijus. Mums kā ķīmisko vielu ražošanas uzņēmumam šāda pieredze ir ļoti vērtīga un nepieciešama, lai reālajā dzīvē esam maksimāli gatavi rīkoties. Pateicos visiem operatīvajiem dienestiem un partneriem par iesaisti mācību organizēšanā un tapšanā,” stāsta “Olainfarm” valdes priekšsēdētājs Juris Bundulis.

“Mācībās izspēlējām ķīmiskās vielas noplūdi, ugunsgrēka dzēšanu un cietušo glābšanu. Tāda mēroga mācības ar trīs dažādiem apdraudējumiem notiek reti, tāpēc tā bija īpaši vērtīga pieredze Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam (VUGD). Kopumā mācības norisinājās ļoti labi un visi uzdotie uzdevumi bija izpildīti. Mācību scenārijs ļāva mums iepazīties ar uzņēmuma darbības specifiku, praktizēties ķīmisku vielu noplūdes novēršanā, atsārņošanas pasākumu īstenošanā un cilvēku glābšanā sarežģītos un bīstamos apstākļos. Notiekot negadījumam, ir svarīgi, lai ikkatrs no mums jauno žestiem un īsām komandām zinātu savus uzdevumus. Šādas mācības ļauj mums šīs prasmes attīstīt,” atklāja VUGD Olaines daļas komandieris Dmitrijs Novikovs.

Jaunās ārkārtas situāciju vadības sistēmas izveide prasīja vairāk nekā gadu. Šajā procesā, sadarbības algoritmu izveidē un speciālistu apmācībā iesaistītājs Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests, Valsts policija, Aizsardzības ministrija, Valsts Drošības dienests, Valsts Vides dienests, Olaines novada pašvaldība un Olaines novada pašvaldības policija, Kenyon International, kā arī citas organizācijas.

AS “Olainfarm” ir ieviestais modelis ir Latvijā unikāls  un apsteidz pasaules standartus – tas vienā sistēmā apvieno risku pārvaldības, krīžu vadības un pēckrīžu atjaunošanas moduļus. Šodienas mācībās tika pārbaudīta sistēmas darbība praksē, lai gūtu pilnīgu pārliecību par uzņēmuma gatavību veikt savas funkcijas arī sarežģītās situācijās.

Īpašās mācībās drošos un iedzīvotājiem un darbiniekiem nekaitīgos apstākļos tika simulēta konkrētas ķīmiskas vielas noplūde un sprādziena draudi ar cietušajiem. Tika iedarbinātas  un pārbaudītas trauksmes sirēnas AS “Olainfarm” teritorijā, kā arī mācību nolūkos tika izmantotas krāsainas dūmu sveces, kas nav kaitīgas cilvēku veselībai. AS “Olainfarm” sadarbībā ar atbildīgajiem  dienestiem arī pārbaudīja iedzīvotāju savlaicīgas brīdināšanas un informēšanas procedūru.

Ielūkojies mācību procesā!