Šā gada 10.novembrī notiks zinātniskā konference ārstiem “Veselība 360”, kas pulcēs vairāk nekā 120 dažādu specialitāšu ārstus no visas Latvijas, lai iepazītos ar aktualitātēm Latvijas zāļu tirgus attīstībā, psihiatrijā, neiroloģijā un gastroenteroloģijā. Konference 10.novembrī norisināsies “Hercogs Garden” telpās Mārupē no plkst.13.30 līdz plkst.16.30.

“Ārstam mēs uzticam pašu dārgāko, kas mums ir – savu veselību un pat dzīvību. Tajā pašā laikā Rīgas Stradiņa universitātes pētījums liecina, ka trešdaļa mūsu mediķu strādā, balansējot uz izdegšanas robežas. Pandēmijas gados līdz ar veselības sistēmas un mediķu pārslodzi, skaidri izjutām, cik lielu lomu medikamentu pieejamībā un zāļu tirgus attīstībā Latvijā spēlē starptautiskie ražotāji, un cik svarīgi ir Latvijā veidot savu valsts zāļu rezerves sistēmu, kas spētu nodrošināt iedzīvotājiem nepieciešamos medikamentus, īpaši ārkārtas situācijās. Par šiem un arī citiem jautājumiem kopīgi ar mediķiem spriedīsim konferencē “Veselība 360”,” norāda AS “Olainfarm” valdes priekšsēdētājs Juris Bundulis.

AS “Olainfarm” konferencē ārstiem “Veselība 360” uzstāsies tādi atzīti nozares profesionāļi kā Latvijas Psihiatru asociācijas viceprezidents, Psihiatrijas un narkoloģijas ambulatorā centra “Pārdaugava” vadītājs Elmārs Tērauds, kurš plašāk iepazīstinās ar mūsdienās tik aktuālo trauksmes diagnostiku un terapiju. Rīgas Stradiņa universitātes asociētais profesors un Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas gastroenterologs, internists Aleksejs Derovs prezentēs jaunākās aktualitātes gastroenteroloģijā.

Savukārt Reto neiroloģisko slimību centra vadītāja un Neiroimunologu asociācijas prezidente Viktorija Ķēniņa uzstāsies ar prezentāciju “Vai viegli būt senioram?”.  Par Latvijas zāļu tirgus attīstības tendencēm, pētniecības un izstrādes virzieniem mediķus iepazīstinās AS “Olainfarm” Medicīnas un klīniskās izpētes departamenta vadītājs Vadims Ķīsis.

Klātienē konferenci apmeklēs ap 120 mediķi, bet visi veselības aprūpes speciālisti attālināti to varēs vērot AS “Olainfarm” izglītojošajā platformā open.olainfarm.com, kur pēc konferences būs pieejami arī lekciju video ieraksti.