Šā gada 21. martā notikušajā Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) labāko mediķu sumināšanas pasākumā “Gada balva medicīnā 2023” vietējā zāļu ražotāja AS “Olainfarm” īpašo speciālbalvu “Gada iedvesma” saņēma neiroloģe, Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas Reto neiroloģisko slimību centra virsārste un Rīgas Stradiņa universitātes asociētā profesore Viktorija Ķēniņa. Kolēģi, studenti un pacienti viņu raksturo kā ļoti harizmātisku un aizrautīgu līderi, kura katrā lietā iesaistās simtprocentīgi.

Līdztekus darbam ar pacientiem un studentiem V. Ķēniņa ir arī Latvijas Neiroimunologu asociācijas valdes priekšsēdētāja un Latvijas Imunologu asociācijas un Neirologu biedrības biedre. Viņas pienesums reto neiroloģisko slimību pacientu ārstēšanā un aprūpē ir ļoti nozīmīgs Latvijas un starptautiskā mērogā.

“Neiroloģija ir ļoti komplicēta un sarežģīta medicīnas nozare. Pie neirologiem bieži nonāk tie pacienti, kuriem citi ārsti nav varējuši atrast veselības problēmu cēloni un attiecīgi arī efektīvāko veidu, kā palīdzēt. Tā kā reto neiroloģisko slimību diagnostikā un ārstēšanā vēl ir daudz nezināmā, tādi ārsti kā Viktorija Ķēniņa un viņas komanda ir uzskatāmi par īstiem ledlaužiem, kuru darbs un pūles paver ceļu daudziem pacientiem saņemt labāko iespējamo ārstēšanu un dzīvot pilnvērtīgu dzīvi. Viņa sniedz nenovērtējumu ieguldījumu ne tikai neiroloģisko slimību ārstēšanā un terapijas uzlabošanā Latvijā, bet arī ar savu pozitīvo, enerģisko un vienmēr profesionālo pieeju ir iedvesmojošs piemērs mums visiem, skaidri apliecinot, ka tad, ja ir vēlme, būs arī iespējas,” uzsver Latvijas Ārstu biedrības prezidente Ilze Aizsilniece.

Augstu tiek novērtēts arī V. Ķēniņas ieguldījums citu veselības aprūpes speciālistu izglītošanā par neiroloģiskajām saslimšanām. Viens no šādiem projektiem ir “Acetilholīna skola”, kas darbojas “Olainfarm” izveidotajā mācību platformā veselības aprūpes speciālistiem “OpenOlainfarm.com”. Tā sniedz iespēju mediķiem ērtā laikā attālināti uzzināt jaunāko un aktuālāko informāciju, kas ir noderīga dažādu slimību diagnostikā un ārstēšanā.

“Mēdz teikt, ka veiksmīgai ārstēšanai izšķiroša nozīme ir tam, kā veidosies pacienta sadarbība ar ārstu. Ārsts ir cilvēks, kura rokās un izvēlēs nereti nonāk mūsu veselība un arī dzīvība. Tāpēc ir tik svarīgi, lai viņam varam uzticēties un veidojas savstarpējā pozitīvā ķīmija, kas palīdz pacientam atgūt un uzlabot veselību un caur to arī visu viņa dzīves kvalitāti. Ārste Viktorija Ķēniņa ir iedvesmojošs piemērs, kur augsts profesionālisms mijas ar patiesu cilvēkmīlestību un vēlmi arī dalīties zināšanās ar citiem ārstiem, nozares speciālistiem un pacientiem,  lai neiroloģisko un reto slimību pacientu diagnostika un ārstēšana Latvijā uzlabotos,” uzsver AS “Olainfarm” valdes priekšsēdētājs Juris Bundulis.

Balvu “Iedvesma” ārstei Viktorijai Ķēniņai pasniedza jaunais ķīmijas skolotājs Mārtiņš Mārcis Pavļukovskis, kurš 2023.gadā saņēma AS “Olainfarm” stipendiju jaunajiem ķīmijas skolotājiem. Arī viņš savā ķīmijas skolotāja profesijas izvēlē un darbā ir iedvesmojošs piemērs ikvienam, interesantā un aizraujošā veidā ievadot skolēnus ķīmijas pasaulē, bez kuras nav iedomājama arī ārstu profesija.

“Gada balvu medicīnā” Latvijas Ārstu biedrība sadarbībā ar Latvijas Jauno ārstu asociāciju un Latvijas Māsu asociāciju, kā arī Latvijas Universitāti un Rīgas Stradiņa universitāti organizē kopš 2008. gada. Viens no ilggadējiem pasākuma atbalstītājiem ir arī AS “Olainfarm”.

Foto autors: Ģirts Miksons

Video par Viktoriju Ķēniņu