Turpinot uzņēmuma attīstību un orientēšanos uz rietumu tirgiem, AS “Olainfarm” 2023. gadā reģistrējusi jaunu uroloģijā lietotu medikamentu un sākusi reģistrāciju vairākiem kardioloģijas  un pretiekaisuma produktiem. Tas ļaus būtiski paplašināt AS “Olainfarm” produktu portfeli Eiropas iedzīvotāju veselībai aktuālās jomās. Medikamentu reģistrācija sākta kopumā 10 Eiropas Savienības (ES) valstīs.

Jaunais AS “Olainfarm” antibakteriālais uroloģijas līdzeklis jau reģistrēts piecās valstīs – Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Čehijā un Slovākijā. Savukārt divi kardioloģijas produkti – hemostatisks līdzeklis un antitrombotisks līdzeklis – pieteikti reģistrācijai 10 ES valstīs: Francijā, Spānijā, Itālijā, Vācijā, Polijā, Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Čehijā un Slovākijā. Tikmēr Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Francijā, Slovākijā un Spānijā sākta seruma lipīdus modificējoša līdzekļa reģistrācija. Pretiekaisuma un pretreimatisma līdzekļa, kā arī endokrīnās terapijas līdzekļa reģistrācija sākta deviņās valstīs (Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Polijā, Vācijā, Spānijā, Itālijā, Čehijā un Slovākijā).

“Olainfarm” mērķis ir jau tuvāko piecu gadu laikā kļūt par vienu no 10 nozīmīgākajiem farmācijas uzņēmumiem Eiropā, piedāvājot zāles nozīmīgākajos sabiedrības veselības virzienos. Sirds un asinsvadu slimības ir izplatītākais nāves cēlonis pasaulē, veidojot arvien augošu pieprasījumu pēc kardioloģijas produktiem. Tāpat kontekstā ar augsto saslimstību ar prostatas vēzi un urīnceļu infekcijām, pieaug interese par uroloģijas produktiem. Jaunu produktu izstrāde un reģistrācija starptautiskajos tirgos šajās terapeitiskajās jomās ir būtisks solis uzņēmuma pozīcijas nostiprināšanai Rietumvalstu tirgos. Pašlaik “Olainfarm” produktu portfelī ir vairāk nekā 60 gatavo zāļu formu un 25 aktīvās vielas – farmaceitisko produktu izejvielu bāze. Izmantojot tās jaunu gatavo farmaceitisko preparātu ražošanai, iegūsim lielāku neatkarību no tirgus svārstībām un loģistikas ķēžu pārrāvumiem,” uzsver AS “Olainfarm” valdes priekšsēdētājs Juris Bundulis.

Farmācijā jaunu produktu ražošanas sākšanai ir vajadzīgi vairāki gadi, tāpēc AS “Olainfarm” saskaņā ar savu ilgtermiņa attīstības stratēģiju plāno attīstīt un ražot produktus, kas būs nepieciešami un pieprasīti arī nākotnē, liekot uzsvaru uz farmaceitiskajiem produktiem, kam tuvākajos gados beidzas patentu aizsardzība. Tos plānots piedāvāt Baltijas un Eiropas, kā arī, iespējams, Amerikas tirgū. Vienlaikus uzmanība tiek pievērsta arī Centrālāzijas valstīm – Kazahstānai, Turkmenistānai, Uzbekistānai, kur vērojama pozitīva tirgus izaugsmes dinamika.

Kopumā uzņēmuma attīstībā – jaunu produktu izstrādē un reģistrācijā, ražošanas modernizācijā, paplašināšanā, digitalizācijā, jaunu iekārtu un tehnoloģiju iegādē, IT sistēmas modernizācijā u. c. aktivitātēs – tuvākajos gados plānots investēt teju 32 miljonus eiro, kas ir daļa no vērienīgā AS “Olainfarm” akcionāru apstiprinātā 100 miljonu eiro investīciju plāna. Investīciju mērķis ir būtiski palielināt “Olainfarm” ražošanas jaudas, eksporta potenciālu Rietumvalstu un Āzijas tirgos, tuvākajā piecgadē kļūstot par vienu no TOP 10 Eiropas nozīmīgākajiem farmācijas uzņēmumiem.