“Klīnika DiaMed” līdz gada beigām plāno investēt 1,5 miljonus eiro Magnētiskās rezonanses (MR) pakalpojuma paplašināšanā. Attīstības projekta ietvaros ir plānota 2. MR iekārtas iegāde un telpu pielāgošana, kas ļaus pacientiem saņemt šo pieprasīto pakalpojumu ātrāk, negaidot garās rindās. Otrs MR diagnostikas kabinets savu darbību uzsāks šī gada rudenī.

“Šobrīd magnētiskās rezonanses kabinets ir pilnībā noslogots. Veicam līdz pat 30 izmeklējumiem dienā un redzam, ka pieprasījums pēc šī izmeklējuma tikai pieaug. Tieši šī iemesla  dēļ esam nolēmuši attīstīt šo virzienu un iegādāties augstās klases Philips Ingenia Ambition X MR iekārtu ar bezhēlija tehnoloģiju. Tas ir būtisks ieguldījums ne tikai mūsu klīnikas attīstībā, bet  arī Latvijas veselības nozarē, padarot šo precīzās diganostikas pakalpojumu pieejamāku visai sabiedrībai,” stāsta SIA “Klīnika DiaMed”  valdes priekšsēdētāja Darja Cvetkova.

Ņemot vērā diagnostikas iespējas, kuras sniedz magnētiskās rezonanses izmeklējumi, pieprasījums pēc tiem, attīstoties medicīnas tehnoloģijām, pastāvīgi aug. Arvien biežāk ārsti nozīmē MR izmeklējumus agrīnu veselības problēmu diagnosticēšanai un pareizas ārstēšanas nozīmēšanai. MR diagnostika ir ātra, precīza un cilvēkam nekaitīga metode. Tā palīdz operatīvi noteikt problēmas cēloni un uzsākt ārstēšanu. Pagājušajā gadā “Klīnika DiaMed” veica vairāk nekā 10 tūkstošus MR izmeklējumu.

Pateicoties jaunās magnētiskās rezonanses iekārtas bezhēlija tehnoloģijai, tā aizņem mazāk vietas un ir kļuvusi vieglāka. Tehnoloģiju ziņā tā spēj nodrošināt ļoti ātru izmeklējumu veikšanu un  augstu attēlu kvalitāti. Pacienta komfortam tiek novērsta klaustrofobiskā sajūta izmeklējuma laikā.

Dr. Kārlis Kupčs, “Klīnikas DiaMed” medicīnas direktors un valdes loceklis uzsver: “Klīnikā ir iespējams veikt arī valsts apmaksātu MR izmeklējumu, tomēr piešķirtās kvotas ir salīdzinoši mazas un tiek aizpildītas jau pirmajās divās stundās pēc rindas atvēršanas. Kā arī gaidīšanas laiks uz  valsts apmaksātu izmeklējumu, bieži vien, ir vairāki mēneši. Šāda kabineta atvēršana noteikti mazinās garās rindas un sekmēs ātrāku veselības problēmu diagnostiku, tādejādi ļaujot savlaicīgi uzsākt ārstēšanu. Tāpat precīzi un izsmeļoši diagnostiskas attēli ļauj nepieciešamo operāciju plānot mazāk traumatisku, ar mazāku iejaukšanos, kas pacientam nozīmē ātrāku atveseļošanos.”

SIA “Klīnika DiaMed” ir uzņēmuma “Olainfarm” Grupas meitas uzņēmums. “Klīnika DiaMed” jau vairāk nekā 15 gadus specializējas diagnostikā, ārstēšanā un rehabilitācijā. Klīnikā darbojas vairāk nekā 70 ārstniecības personas, tajā skaitā augstas klases radiologi- diagnosti.