Aicinām iepazīties ar Hao un viņa iespaidiem par “Olpha”.

–Pastāsti mazliet par sevi un savu ceļu līdz Latvijai!

Mani sauc Hao, un pašlaik studēju maģistrantūrā starptautisko biznesu Stokholmas ekonomikas augstskolā. Esmu no Ķīnas ziemeļrietumu daļas, kur ziemas ir ļoti aukstas – temperatūra dažreiz sasniedz pat mīnus 30 grādus. Tāpēc, kad cilvēki jautā, kā es izturu Skandināvijas vai Baltijas ziemas, es parasti smejoties saku, ka tās man šķiet gandrīz siltas.

Pirms pārcelšanās uz Eiropu nekad nebiju dzīvojis ārpus Ķīnas. Pirms aptuveni trīsarpus gadiem pārcēlos uz Nīderlandi, vēlāk uz Zviedriju, un kopš tā laika mana dzīve ir kļuvusi daudz starptautiskāka. Esmu apmeklējis jau 28 valstis Eiropā, Āzijā un Āfrikā. Katra no tām man ir iemācījusi kaut ko jaunu par cilvēkiem, kultūrām un arī pašam par sevi. Latvija kļuva par vēl vienu “atklātu valsti” manā kartē, bet vēl svarīgāk – par vietu, kur varēju profesionāli un personīgi augt, pateicoties praksei “Olpha”.

– Kāpēc tieši veselības aprūpes un farmācijas nozare?

Grūti pateikt, kurā brīdī radās mana interese par veselības aprūpi un farmāciju, taču ar laiku tā kļuva arvien spēcīgāka. Man šķiet ļoti nozīmīgi, ka šī nozare tiešā veidā palīdz cilvēkiem dzīvot labāku dzīvi. Aiz katrām zālēm un ārstēšanas risinājuma ir pacienti, ģimenes un cerības stāsti.

Farmācija man nav tikai bizness vai tirgus dati – tā ir arī iespēja glābt dzīvības, mazināt sāpes un izmantot inovācijas, lai palīdzētu cilvēkiem. Tieši tāpēc vēlējos iepazīt šo nozari ne tikai teorētiski universitātē, bet arī praktiski – strādājot kopā ar cilvēkiem, kuri šajā jomā darbojas ikdienā.

– Pastāsti par laiku “Olpha”?

Biju praktikants Biznesa attīstības komandā, un jau no pirmās dienas jutos ļoti gaidīts. Man bija iespēja strādāt kopā ar lieliskiem kolēģiem – Aneti, Ati, Sergeju un Viktoriju, kā arī mācīties no savas mentores Elenas.

Mentora atbalsts praksē ir ļoti svarīgs, un Elena man palīdzēja saprast ne tikai konkrētos uzdevumus, bet arī plašāku skatījumu uz biznesa attīstību farmācijas uzņēmumā – kā tiek izvērtētas iespējas, kā sadarbojas dažādas komandas un kā tiek pieņemti lēmumi. Šeit pavadītajā laikā sapratu, ka biznesa attīstība farmācijā nav tikai par skaitļiem vai komerciālām iespējām. Tā ietver tirgu izpratni, stratēģisko domāšanu un spēju savienot zinātniskos, regulatīvos, komerciālos un cilvēciskos aspektus.

– Kas tev praksē šķita visvērtīgākais?

Man ļoti patika, ka nejutos kā “vienkārši praktikants”. Man tika dota iespēja piedalīties sarunās, uzdot jautājumus, novērot procesus un mācīties no reālām situācijām.

Īpaši vērtīgas bija sarunas ar dažādu nodaļu kolēģiem. Esmu ļoti pateicīgs “Olpha” kolēģiem no Stratēģiskā mārketinga, Reģistrācijas un citiem departamentiem, kuri sniedza ieskatu zāļu ražošanas uzņēmuma daudzšķautņainajai ikdienai.

– Vai ir kāds īpašs moments, ko atcerēsies arī pēc prakses beigām?

Jā, noteikti mana dzimšanas diena “Olpha”. Tā kā atrados tālu no mājām un draugiem, neko īpašu negaidīju. Taču kolēģu apsveikumi padarīja šo dienu ļoti siltu un īpašu. Tas man atgādināja, ka darba vide nav tikai projekti un sapulces – tā ir arī cilvēcība, iekļaušana un attieksme vienam pret otru. Tas bija šķietami neliels, bet man ļoti nozīmīgs moments, ko noteikti atcerēšos ar smaidu.

– Kādi iespaidi radušies par Latviju?

Ārpus darba man ļoti patika iepazīt Latviju un tās kultūru. Viens no spilgtākajiem iespaidiem bija tradicionālo ēdienu baudīšana, īpaši aukstā zupa ar tās spilgti rozā krāsu. Man vienmēr šķiet interesanti iepazīt valsti iepazīstoties ar tās arhitektūru un tradicionālajiem ēdieniem. Tāpat man bija iespēja piedzīvot Latvijas svētku atmosfēru, kas palīdzēja justies tuvāk vietējai kultūrai. Rīga uz mani atstāja ļoti pozitīvu iespaidu – pilsēta ar vēsturi, šarmu un mierīgu, bet vienlaikus dzīvīgu atmosfēru. Es noteikti vēlētos šeit atgriezties.

– Kā tu kopumā raksturotu savu prakses pieredzi “Olpha”?

Šī prakse man ir bijusi ļoti nozīmīga pieredze. Tā ļāva savienot akadēmiskās zināšanas starptautiskajā biznesā ar manu interesi par veselības aprūpi un farmāciju.No aukstām ziemām Ķīnas ziemeļrietumos līdz Nīderlandei, Zviedrijai un tagad Latvijai – mans ceļš ir bijis pilns pārmaiņu un pārsteigumu. “Olpha” ir kļuvusi par svarīgu daļu no šī stāsta – vietu, kur mācījos, iepazinu lieliskus cilvēkus un vēl vairāk iedvesmojos nākotnei veselības aprūpes nozarē.

Esmu ļoti pateicīgs par šo iespēju, par kolēģu un mentores atbalstu, kā arī par visu, ko piedzīvoju šī mēneša laikā. Tā bija ne tikai profesionāla pieredze, bet arī personīgs izaugsmes un jaunu iespēju atklāšanas ceļojums!