Baltijā vadošais farmācijas uzņēmums AS “Olainfarm” Platīna biedra statusā pievienojies Norvēģijas Tirdzniecības kamerai Latvijā (NCCL), kas apvieno teju 100 biedrus un ir viena no lielākajām un aktīvākajām ārvalstu tirdzniecības kamerām Latvijā.

“AS “Olainfarm” savu eksporta apgrozījumu tuvākajā piecgadē plāno teju dubultot, paplašinot gan savu produktu portfeli, gan klātbūtni virknē Eiropas valstu. Norvēģijas tirdzniecības kamera Latvijā ir lieliska platforma, lai kopā ar citiem eksportējošiem uzņēmumiem dalītos pieredzē, veidotu un stiprinātu uzņēmēju kopienas attiecības kā Latvijā, tā eksporta tirgos,” saka AS “Olainfarm” padomes priekšsēdētājs Jānis Buks.

“AS “Olainfarm” ir viens no vadošajiem Baltijas farmācijas uzņēmumiem, tāpēc esam gandarīti, ka tas ir pievienojies mūsu biedru pulkam, tādējādi varam kameras biedru vidū nodrošināt vēl plašākas kompetences, zināšanas un arī pieredzes apmaiņu, veicinot ciešāku sadarbību starp Latvijas un Norvēģijas uzņēmumiem, ” uzsver NCCL valdes priekšsēdētājs Matīss Kukainis.

NCCL ir 2007.gadā dibināta nevalstiskā organizācija, kas šobrīd ir viena no lielākajām un aktīvākajām ārvalstu tirdzniecības kamerām Latvijā. Tajā ir apvienojušies tuvu pie 100 biedriem, kuri pārstāv gan Norvēģijas investorus Latvijā, gan Latvijas uzņēmumus, kas darbojas vai ir ieinteresēti darbībai Norvēģijas tirgū. Tās mērķi ir stiprināt Norvēģijas un Latvijas ekonomisko sadarbību, sekmēt zināšanu un pieredzes apmaiņu, kā arī veicināt atklātu, atbildīgu un ilgtspējīgu uzņēmējdarbības vidi Latvijā.

AS “Olainfarm”, kas ietilpst AS “AB City” grupā, ir viens no lielākajiem uzņēmumiem Baltijas valstīs ar 50 gadu pieredzi medikamentu un ķīmiski farmaceitisko produktu ražošanā. Uzņēmums ražo kvalitatīvus, drošus un efektīvus produktus Latvijai un visai pasaulei. Kopumā “Olainfarm” ražotā produkcija tiek eksportēta uz vairāk nekā 60 valstīm. AS “Olainfarm” mērķis ir kļūt par TOP10 Eiropas farmācijas kompāniju savās produktu grupās, nodrošinot pacientiem nepieciešamās zāles un produktus visos veselības aprūpes posmos. Lai to sasniegtu,  ar akcionāru atbalstu plānotas investīcijas vairākos virzienos, tostarp, jaunās ražošanas līnijās, jaunu produktu pētniecībā, izstrādē un ieviešanā ražošanā, laboratoriju modernizācijā, eksporta apjomu kāpināšanā, energoefektivitātes paaugstināšanā un atjaunojamo energoresursu tehnoloģiju ieviešanā. Kopējās investīcijas šajos projektos pārsniedz 100 miljonus eiro.

Jau šobrīd AS “Olainfarm” produktu klāstā ir vairāk nekā 100 dažādu produktu un starpproduktu, mērķis ir tuvākajos gados ražošanā ieviest vismaz 10 jaunus produktus un ražošanas jaudas kāpināt par vismaz 20%, gandrīz divkāršojot arī eksporta apjomu. Tāpat Olainē tiks radītas vismaz 65 augsti kvalificētas darba vietas, no kurām teju puse – pētniecības un attīstības jomā.