Šā gada 21. un 22. septembrī  Baltijā vadošais farmācijas uzņēmums AS “Olainfarm” kā partneris piedalās Latvijas – Amerikas Tirdzniecības kameras rīkotajā prestižajā biznesa forumā “Spotlight Latvia”, kas norisinās ASV pilsētā Bostonā. Foruma ietvaros AS “Olainfarm” komanda tiekas arī ar potenciālajiem sadarbības partneriem, izvērtējot iespējas partnerībai gan medikamentu izstrādes, gan pieejamības nodrošināšanā.

“Mūsu pārliecība ir, ka veselības aprūpe un medikamentu pieejamība ir cilvēktiesības, nevis privilēģija. Tieši tāpēc AS “Olainfarm” savas darbības centrā vienmēr ir licis cilvēku intereses un viņu tiesības saņemt kvalitatīvu veselības aprūpi, kas ietver sevī arī medikamentu pieejamību. Neskatoties uz to, ka ASV ir bijis šūpulis virknei vadošo farmācijas nozares spēlētāju, arī mēs, AS “Olainfarm”, redzam iespējas šajā tirgū atrast savu nišu, tāpēc ASV mūsu stratēģijā ir definēts kā viens no mērķa tirgiem, pie kura izpētes un kontaktu dibināšanas arī rūpīgi strādājam. Esmu pārliecināts, ka dalība  biznesa forumos ASV jau tuvākajā laikā nesīs reālus augļus jaunās potenciālās partnerībās un sadarbības projektos,” uzsver AS “Olainfarm” padomes priekšsēdētājs Jānis Buks.

Lai aktualizētu tēmu par sadarbību un partnerību nozīmi sekmīgā farmācijas nozares attīstībā un medikamentu pieejamībā, vizītes ASV ietvaros norisināsies arī AS “Olainfarm” organizēta paneļdiskusija, kuras laikā, piedaloties starptautiskiem nozares ekspertiem, spriedīs par Latvijas un ASV partnerības iespējām farmācijas nozarē – gan izpētē un zinātnē, gan kopīgām iniciatīvām medikamentu pieejamības nodrošināšanā un jaunu tirgu apgūšanā.

AS “Olainfarm” stratēģija, kas tika pārskatīta pirms pusotra gada līdz ar uzņēmuma vairākuma akcionāru maiņu, paredz veikt būtiskas investīcijas produktu portfeļa paplašināšanā, tostarp, aptverot arī jaunas terapeitiskās grupas, piemēram, onkoloģijas un antidiabēta medikamentus. AS “Olainfarm” aktīvi un mērķtiecīgi strādā pie jaunu tirgu paplašināšanas un medikamentu reģistrācijas jaunos tirgos. Piemēram, šajā gadā AS “Olainfarm” ir reģistrējusi jaunu uroloģijā lietotu medikamentu un sākusi reģistrāciju vairākiem kardioloģijas  un pretiekaisuma produktiem virknē Rietumeiropas tirgu. Tas ļaus būtiski paplašināt AS “Olainfarm” produktu portfeli Eiropas iedzīvotāju veselībai aktuālās jomās.

Par AS “Olainfarm”

AS “AB City” meitas uzņēmums AS “Olainfarm“ ir viens no lielākajiem uzņēmumiem Baltijas valstīs ar 50 gadu pieredzi medikamentu un ķīmiski farmaceitisko produktu ražošanā. Uzņēmums ražo kvalitatīvus, drošus un efektīvus produktus Latvijai un visai pasaulei. Kopumā “Olainfarm” ražotā produkcija tiek eksportēta uz vairāk nekā 60 valstīm. Uzņēmumā ikdienas darbu veic aptuveni 840 darbinieki, nodrošinot nepārtrauktu produktu ražošanas procesu 24/7 režīmā. AS “Olainfarm” 2023.gadā atkārtoti ieguvis Zelta kategoriju Ilgtspējas indeksā un ir novērtēts kā Ģimenei draudzīgs uzņēmums.