Izpildot Konkurences padomes (KP) 2022.gada 14.jūnija lēmumu, farmācijas uzņēmums AS “Olainfarm” ir nodevis sev piederošās SIA “Latvijas Aptieka” kapitāla daļas pārvaldībā neatkarīgam profesionālim aptieku nozarē Guntim Belēvičam. Pārvaldnieks turpmāk veiks pastāvīgu un neatkarīgu SIA “Latvijas Aptieka” daļu pārvaldību līdz brīdim, kad tiks noslēgts uzņēmuma kapitāldaļu atsavināšanas process. Savukārt SIA “Latvijas Aptieka” valde tāpat kā līdz šim nodrošinās uzņēmuma saimniecisko darbību.

Esam izpildījuši KP izvirzītos noteikumus, nodrošinot, ka no 2024.gada SIA “Latvijas Aptieka” tiks pārvaldīta un tās saimnieciskā darbība notiks pilnīgi neatkarīgi no mums un mūsu māteskompānijas AS “AB City”. Turpmāk SIA “Latvijas Aptieka” daļu pārvaldību nodrošinās profesionāls un neatkarīgs pārvaldnieks Guntis Belēvičs, kurš ir viens no kompetentākajiem speciālistiem aptieku nozarē Latvijā. Tādējādi atbilstoši visiem KP noteikumiem un izvirzītajiem termiņiem esam nodrošinājuši, ka ir pilnībā novērstas jebkādas potenciālās bažas, ka AS “Olainfarm” pievienošanās koncernam AS “AB CITY” varētu pasliktināt konkurences situāciju aptieku tirgū. Tieši otrādi – tas, ko redzam, ka aptieku segmentā konkurences situācija starp spēlētājiem pēdējo gadu laikā ir tikai pastiprinājusies,” norāda AS “Olainfarm” valdes priekšsēdētājs Juris Bundulis.

KP lēmums nosaka, ka SIA “Latvijas Aptieka” kapitāla daļas jāatsavina divos posmos, no kuriem pirmajā posmā AS “Olainfarm” bija jāatsavina vai jānodod pārvaldībā vismaz 51% SIA “Latvijas Aptieka” kapitāldaļu ar AS “AB CITY” nesaistītai personai līdz 2023.gada 31.decembrim.  AS “Olainfarm”, pildot KP nosacījumus, ir aktīvi un mērķtiecīgi strādājusi pie daļu atsavināšanas procesa, ņemot vērā tirgus situāciju, ko būtiski ietekmējuši pagājušā gada inflācijas rādītāji, komercbanku aizdevumu likmes, kā arī populistiski paziņojumi par reformām nozarē, vēršoties pret aptiekām un zāļu apgādes uzņēmumiem, kas farmācijas tirgū rada papildu nenoteiktību un attur arī ārvalstu investorus no ieguldījumiem nozarē. Turklāt jāņem vērā, ka potenciālajiem investoriem un interesentiem par SIA “Latvijas Aptieka” daļu iegādi ir bijis zināms KP noteiktais saspringtais daļu atsavināšanas termiņš. Tas radījis situāciju, ka efektīvākais risinājums, ko paredz arī KP lēmums, ir jau tagad nodot 100% uzņēmuma kapitāla daļas un  no tām izrietošās tiesības neatkarīgam aktīvu pārvaldniekam, paralēli turpinot darbu pie SIA “Latvijas Aptieka” daļu atsavināšanas citam īpašniekam.

SIA “Latvijas Aptieka” piederošās aptiekas ir Latvijas iedzīvotāju iecienītas un novērtētas. Tās nodrošina zāļu pieejamību visos Latvijas reģionos. Aptieku darbība ir stingri reglamentēta, valsts nosaka, kādās telpās var aptieku atvērt, kurš aptiekā drīkst strādāt, kādus produktus aptiekā drīkst pārdot un par kādu cenu. Situācijā, kad valsts nosaka zāļu uzcenojuma maksimālos griestus, aptiekām jāspēj operatīvi segt strauji pieaugošās izmaksas no iekšējiem resursiem. Konkurences situācija aptieku tirgū ir ļoti sīva, taču esmu pārliecināts, ka kopā ar SIA “Latvijas Aptieka” darbinieku komandu mums izdosies turpināt sabiedrības izaugsmi, gan atverot jaunas aptiekas, gan ieviešot klientiem ērtus un pieejamus farmaceitiskās aprūpes pakalpojumus,” saka SIA “Latvijas Aptieka” kapitāldaļu pārvaldnieks Guntis Belēvičs.

AS “Olainfarm” ir informējis arī KP un Uzņēmumu reģistra Komercreģistru par iecelto kapitāldaļu pārvaldnieku.