Baltijas lielākā farmācijas uzņēmuma “Olainfarm” akcionāru sapulce šodien, 22.septembrī, apstiprinājusi dinamiskāku stratēģijas īstenošanu ar koncentrētāku vadības komandu, lai ar pētniecības un inovāciju  palīdzību nostiprinātos Rietumu tirgos.

Par AS “Olainfarm” valdes priekšsēdētāju iecelts Juris Bundulis. Valde turpmāk darbosies trīs cilvēku sastāvā līdzšinējo četru vietā un darbu valdē veiks arī Andris Jegorovs  un Jānis Leimanis. Līdzšinējais  valdes priekšsēdētājs Jānis Buks, kurš pārraudzīja sekmīgu uzņēmuma transformāciju no biržas par privāto uzņēmumu un uzsāka optimizācijas procesus, turpmāk vadīs uzņēmuma padomi piecu cilvēku sastāvā. Šāda uzņēmuma līderības kompetenču koncentrēšana valdē un padomē ļaus mērķtiecīgāk īstenot pērnā gada nogalē publiskoto stratēģisko attīstību Rietumu tirgos un pilnvērtīgi investēt jaunu produktu izstrādē un pētniecībā.

“Esmu pagodināts jaunajā līderības modelī strādāt kopā ar farmācijas, finanšu, vadības un korporatīvās pārvaldības jomas līderiem, kas kopā ar savām komandām radīs jaunu produktu portfeli, paplašinās  tirgus daļu Latvijā un visā Baltijas reģionā, kā arī virzīsies Rietumeiropas tirgos. Mūsu mērķis ir būt starp 10 lielākajiem ražošanas uzņēmumiem Centrālajā un Austrumeiropā. Līdzšinējā vadības struktūrā esam sagatavojuši labus priekšnoteikumus mūsu mērķu sasniegšanai, tagad varēsim tos īstenot vēl straujāk!” norāda “Olainfarm” jaunais valdes priekšsēdētājs Juris Bundulis.

Savukārt līdzšinējais valdes priekšsēdētājs, jaunais padomes priekšsēdētājs Jānis Buks atzīst: “ Mums šis ir bijis pagrieziena gads – uzņēmuma darbība ir kļuvusi efektīvāka, esam atbrīvojušies no smagnējiem biržas procesiem un sagatavojuši pamatu dinamiskam periodam atīstībā. Mēs izveidojām Zinātnes un pētniecības centru, uzlabojām stratēģisko darbību, ieviesām pasaules standartus apsteidzošu ārkārtas situāciju vadības modeli, nebūtiskās uzņēmuma funkcijas nodevām ārpakalpojumā, lai mērķtiecīgi pievērstos mūsu pamatdarbībai ar augstu pievienoto intelektuālo un industriālo vērtību, tādējādi nostiprinot mūsu darbinieku uzticību uzņēmuma stabilitātei un izaugsmei!”

Valdē – farmācijas un vadības smagsvari

Jurim Bundulim ir vairākās desmitgadēs mērāma pieredze gan Baltijā nozīmīgāko farmācijas uzņēmumu vadībā, gan arī valsts pārvaldes augstākajā līmenī. Juris Bundulis līdz šim darbojies AS “Olainfarm”, AS “Repharm”, AS “Grindex”, Veselības ministrijā, Labklājības ministrijā un zinātniskās pētniecības jomā. Andrim Jegorovam ir ilggadēja pieredze farmācijas jomā, pildot vadības pienākumus AS “Olainfarm” un AS “Grindeks”, vadot ražošanas un kvalitātes nodrošināšanas procesus, kā arī pārstāvot nozari zāļu ražotāju asociācijā. Jānis Leimanis ir vadības un finanšu profesionālis, kura pieredze valdēs un padomēs veidojusies daudzu gadu garumā plašā uzņēmumu spektrā – AS “Olainfarm”, SIA “Clean R”, VAS “Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs”,  SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” un citos.

Padomē – korporatīvās pārvaldības un veselības aprūpes profesionāļi

Jānim Bukam, kurš turpmāk vadīs AS “Olainfarm” padomi piecu cilvēku sastāvā, ir plaša vadības un korporatīvās pārvaldības  pieredze starptautiskos uzņēmumos – “Luminor Latvija”, “Nordea”, “Uni Credit Leasing”. AS “Olainfarm” padomē turpmāk līdztekus Jānim Bukam darbosies Andrejs Leibovičs, Roberts Tavjevs un Vadims Telica, kuri pēdējo trīsdesmit gadu laikā mērķtiecīgi stiprinājuši Latvijas veselības aprūpes nozari, izveidojot un attīstot sistēmiski nozīmīgus un iedzīvotājiem nepieciešamus privātos medicīnas un farmācijas uzņēmumus.

Par AS “Olainfarm”

AS “Olainfarm” ir viens no lielākajiem uzņēmumiem Baltijas valstīs ar 50 gadu pieredzi medikamentu un ķīmiski farmaceitisko produktu ražošanā. Uzņēmums ražo uzticamus un efektīvus augstākās kvalitātes produktus Latvijai un visai pasaulei. Uzņēmuma grupas konsolidētais apgrozījums 2021. gadā sasniedza 105,5 miljonus eiro. Uzņēmuma ikdienas darbu  nodrošina 840 darbinieki, nodrošinot nepārtrauktu produktu ražošanas procesu 24/7.  AS “Olainfarm” ieguva “Zelta” kategoriju Ilgtspējas indeksā un novērtēts kā Ģimenei draudzīgs uzņēmums.

Plašāka informācija www.olainfarm.com.