Latvijas zāļu ražotājs AS Olpha, turpinot ilgtermiņa atbalstu Ukrainai,  šā gada jūnijā ziedojis lielo pasažieru autobusu, farmaceitiskos produktus un arī papildu finanšu līdzekļus dronu un citu nepieciešamo lietu iegādei biedrībai SICH. Kopējā ziedojuma vērtība pārsniedz 50 000 eiro. Visi ziedojumi ar biedrības starpniecību tiks nogādāti Ukrainā frontes līnijā Zaporižjes apgabalā karavīru un kara hospitāļu vajadzībām.

Biedrību SICH dibinājusi ukraiņu izcelsmes Latvijas neiroloģe Oksana Sičko, kurai ir liela pieredze un apņemšanās atbalstīt Ukrainas tautu un armiju. Biedrības galvenais mērķis ir sniegt atbalstu karā cietušajiem Ukrainas iedzīvotājiem un karavīriem. Olpha ziedotais autobuss, kas jau jūnija vidū dosies uz Ukrainu, lai pārvadātu karavīrus, piepildīts gan ar farmaceitiskajiem produktiem un higiēnas precēm, gan Olpha darbinieku personīgajiem ziedojumiem, kas palīdzēs turpināt sniegt Ukrainai tik ļoti nepieciešamo atbalstu.

“Brīvība un neatkarība ir vērtības, par kurām ir jāiestājas un jācīnās. Tieši tāpēc mums ir svarīgi turpināt atbalstīt Ukrainu arī tad, kad citu atbalsts pierimst,” uzsver Olpha valdes priekšsēdētājs Juris Bundulis. “Arī iepriekšējos gados dažādām Ukrainas atbalsta biedrībām un kustībām esam ziedojuši gan preces, gan finanšu līdzekļus. Esam apņēmības pilni turpināt un paplašināt šo atbalstu sadarbībā arī ar SICH. Mēs zinām, cik svarīgi ir sniegt atbalstu šajā kritiskajā laikā, un ceram, ka mūsu ziedojums palīdzēs SICH turpināt savu nozīmīgo darbu Ukrainā,” viņš saka, norādot, ka uzņēmums ziedojumus veicis arī biedrībai TEV, konfederācijai VICHE u.c. Atbalstu Ukrainai sniedz arī citi grupas uzņēmumi.

Oksana Sičko, SICH vadītāja, piebilst: “Šis atbalsts no Olpha mums ir ļoti vērtīgs un esam patiesi priecīgi, ka sadarbību varam turpināt arī tad, kad nogurums no kara Eiropā kļūst arvien lielāks un piesaistīt atbalstītājus paliek arvien grūtāk. Ir jau trešais kara gads un situācija frontē pašlaik ir smaga, tāpēc savā atbalstā nedrīkstam atdzist. Ukrainas tautai mūsu palīdzība ir nepieciešama tikpat ļoti, kā kara sākumā, ja ne vairāk! Mēs esam ļoti pateicīgi par šo ziedojumu un aicinām arī citus uzņēmumus un iedzīvotājus turpināt atbalstīt Ukrainu. Katrs atbalsts ir ļoti svarīgs, un mēs augstu novērtējam ikviena iesaisti.”